Wycieczka rowerowa Zielonej Łodzi2 maja chłód i obfite deszcze nie pozwoliły rozpocząć tegorocznego cyklu wycieczek i pojechać do Lasu Łagiewnickiego, ale w tę niedzielę na pewno się uda. Tym razem, czyli 9 maja o 12.00, spotykamy się w Parku Widzewskim (przy fontannie) i jedziemy na wschód. Zobaczymy zespół przyrodniczy Źródła Neru, pomnikowe drzewa w Kraszewie, Wiśniowej Górze, Bedoniu i w Andrespolu, a Piotr Dolata przybliży historię i liczne ślady obecności ewangelików na tych terenach. Długość trasy ponad 40km, przewidujemy powrót do Parku Widzewskiego, a na wycieczkę należy zarezerwować sobie minimum 4h. Udział bezpłatny, nie są wymagane wcześniejsze zgłoszenia.
W tym roku ze względów bezpieczeństwa zaczniemy od wypraw rowerowych, podczas których łatwiej zachować dystans i liczba uczestników jest z reguły mniejsza. Po zapowiadanym zniesieniu obostrzeń wrócimy także do spacerów po łódzkich parkach. Wszystkie spacery i wycieczki będą bezpłatne i ogólnodostępne, z zachowaniem jednak aktualnych wymagań epidemiologicznych. Trasa większości wycieczek będzie łatwa, a ich długość nie będzie z reguły przekraczać 30 km i czas trwania około 3H, ale przewidujemy także nieco bardziej wymagające przejazdy, które możemy określić jako całodniowe. Spacery piesze obejmować będą przede wszystkim zwiedzanie konkretnych parków, trasa nie przekroczy kilku kilometrów, a czas trwania 2 godzin.

Tegoroczny cykl wycieczek prowadzony będzie przez wyjątkowo liczne i zróżnicowane grono przewodników, pasjonatów przyrody i historii naszego regionu. Współpracujemy m.in. z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Łodzi, dlatego jednym z motywów przewodnich będą formy ochrony przyrody i podczas zaplanowanych na ten rok 25 wycieczek będziemy starali się zobaczyć blisko 300 pomnikowych drzew i innych obiektów chronionych. Podczas wycieczek sporo będziemy mówić także o historii i architekturze, odwiedzać zapomniane cmentarze i miejsca związane z przebiegiem działań wojennych w naszym mieście.

UMŁ 

Share:

Prześlij komentarz

Copyright © Blog Łódź Polesie - Jestem z Polesia. Designed by OddThemes