MPK dołączyło do Karty Łodzianina

 1 maja zmienia się taryfa Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Za Migawki trzeba będzie zapłacić o 20% więcej. Podwyżki cen ominą jednak mieszkańców, którzy posiadają aktywne Karty Łodzianina. Te osoby nie tylko nadal będą płacić tyle samo, co przed zmianą taryfy – będą mogły też zakupić specjalne bilety dedykowane tylko posiadaczom Karty.

Jak kupić tańszą Migawkę z Kartą Łodzianina?

To bardzo proste – w procesie zakupu nie zmieni się absolutnie nic. Dzięki połączeniu obu systemów, mieszkańcy, którzy posiadają Migawki i jednocześnie aktywne Karty Łodzianina, będą automatycznie odczytywani jako osoby uprawnione do zniżki. Czy to w biletomatach, czy w tradycyjnych punktach sprzedaży biletów MPK, by za Migawkę zapłacić mniej, nie trzeba będzie okazywać Karty Łodzianina. To ogromne ułatwienie dla Łodzian, którzy nie odczują żadnej zmiany, oczywiście poza tańszymi biletami.

Karta Łodzianina nie będzie potrzebna w trakcie kontroli biletów. Aktywna Migawka to wszystko, co musimy mieć przy sobie, by podróżować taniej.

Ponadto, posiadacze Karty Łodzianina będą mogli zakupić specjalne bilety dostępne tylko z Kartą.

Będą to:
12-miesięczna Migawka;
bilet juniora – dedykowany dzieciom w wieku od 4 lat do chwili rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej;
bilet seniora – dedykowany osobom po 65. roku życia.

Co istotne, do 20% zniżki uprawnione są wszystkie osoby, które już aktywowały Kartę Łodzianina.

- Pamiętajmy, że Karty, które mieszkańcy otrzymali do skrzynek pocztowych nie są jeszcze aktywne, je trzeba dopiero aktywować – podkreśla Tomasz Koralewski, prezes Łódzkiej Organizacji Turystycznej, operatora projektu.

W celu aktywowania Karty wystarczy złożyć wniosek. Można zrobić to w kilkunastu punktach obsługi lub on-line na stronie www.kartalodzianina.pl.

Aby zakup tańszych biletów był jeszcze prostszy, w trzech punktach sprzedaży biletów MPK zostały utworzone mobilne punkty, w których można wyrobić Kartę Łodzianina.

Są to:
Punkt Sprzedaży Biletów MPK, Tramwajowa 6
Punkt Sprzedaży Biletów MPK, plac Wolności 9
Punkt Sprzedaży Biletów MPK, plac Niepodległości

Do wyrobienia Karty potrzebne będą dokumenty weryfikacyjne – wszystkie są wymienione na stronie www.kartalodzianina.pl

Ale to nie wszystkie ułatwienia. W Centrum Obsługi Karty Łodzianina przy Piotrkowskiej 87 od 4 maja, odbierając własną Kartę, będzie można od razu zakupić tańszą Migawkę.

Tańsze podróże po Łodzi.

To jednak nie wszystkie zniżki, z których skorzystają podróżni posiadający Kartę Łodzianina. Od 10 maja rabaty na przejazdy na terenie Łodzi, będą obowiązywać również w pociągach ŁKA i Polregio. W odróżnieniu od MPK, w pociągach przy kontroli biletów konieczna będzie Karta Łodzianina.

Przypominamy, że wnioski o Kartę Łodzianina można składać przez cały rok. Po więcej informacji zapraszamy na www.kartalodzianina.pl
Share:

Prześlij komentarz

Copyright © Blog Łódź Polesie - Jestem z Polesia. Designed by OddThemes